Polnische Burgen
Aktualität
Mitgliedsname:

Passwort:

Ich möchte heute eingeloggt bleiben

Neu anmelden
blank
blankOstróda - Wersja polska

Schloss in Ostróda

 (Ostróda • Osterode) 

Legende
Erwähnungen
blankAusflüge (Einloggen)blanktlo
Neuen Thread


 
2005-12-28  00:49 • romannzak
Bardzo profesjonalnie opisana historia tego zamku.Ciekawe zdjecia i te stare widokowki z poczatku ubieglego wieku.Ciekawi mnie skad pochodza te widokowki.poniewaz wlascicielem oryginalow jestem ja i nie przypominam sobie ,zeby ktos prosil mnie o zgode na publikacje tych widokowek.Nie ma tam tez zadnej wzmianki o wlascicielu tych oryginalow.Wlasciciela tej strony bardzo prosze o kontakt ze mna.
 
2004-08-08  17:50 • Gustaw
Ze satysfakcją przyznaję, że opracownanie tekstu o zamku wykonane jest bardzo dobrze. Jednakże wśród gości zamku ostródzkiego warto także wymienić Króla Szwecji Gustawa Adolfa, Króla Prus Fryderyka Wilhelma i jego małżonkę Królową Luizę. Zamek posiada dwie studnie, jedna z nich mieści się na zamkowym dziedzińcu a druga w podziemniach. Ponadto od strony północnej zamek posiadał dansker, którego fundamenty uczytelniono podczas prac wykopaliskowych w 1998 roku. Natomiast pierwsze gruntowne badania archeologiczne przeprowadzono w latach 1968 - 1969.
 
1999-09-01  17:53 • Uzar
Został wspaniale odbudowany. Myślę że stanowi wspaniałą atrakcje dla turystów w Ostródzie.
 
1999-08-20  18:07 • milkee
Jest piękny, nie ma wież, baszt, krużganków itd., ale ma niesamowity klimat, który często jest niedoceniany.

Serwis wykorzystuje technologi? cookie w celu uprzyjemnienia u?ytkowania.

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem książek o tematyce zamkowej to zapraszam do przejrzenia biblioteczki wystawionej na sprzedaż. Zebrana kwota zasili cel charytatywny.