Polnische Burgen
Aktualität
Mitgliedsname:

Passwort:

Ich möchte heute eingeloggt bleiben

Neu anmelden
blank
blankMokrsko Górne - Wersja polska

Schloss in Mokrsko Górne

  

Legende
Erwähnungen
blankAusflüge (Einloggen)blanktlo
Neuen Thread


Tytuł; Historii smętnych resztek ciąg dalszy... 
2006-11-21  07:52 • 
Pod koniec lat 90-tych ruiny prawdopodobnie odkupił znany kielecki archeolog W.G. ( przynajmniej takie miał plany ). Chciał odgruzować piwnice pod najstarszą częścią zamku i urządzić sobie z tego wzgórza prywatne ranczo. Widocznie ochoty mu zabrakło...P.S. Panią Wojewódzką Konserwator Zabytków zapraszam na wycieczkę do Mokrska- niech zobaczy jak zamczysko od końca lat 80-ych dosłownie się rozlatuje.
2006-12-24  14:49 • 
Nowy właściciel ruin zamku rozpoczął w lecie 2006 prace budowlane na terenie obiektu. Wcześniej zostały usunięte zasłaniające go drzewa i krzewy. W tej chwili reprezentuje się w całej swojej krasie. Na nmarginesie. W miesiącach wrzesień listopad na terenie Mokrska Górnego została zrekultywowane stare koryto rzeki Nidy. Zapraszamy do odwiedzenia tego malowniczego miejsca
2006-12-30  19:27 • 
mamy nadzieję że nie skończy się na podmurowaniu przyziemia a'la Chęciny i wpuszczaniu turystów za bilecik w cenie 4 zł. Liczymy na duuuuuużą rekonstrukcję części murów zamkowych.

Serwis wykorzystuje technologi? cookie w celu uprzyjemnienia u?ytkowania.

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem książek o tematyce zamkowej to zapraszam do przejrzenia biblioteczki wystawionej na sprzedaż. Zebrana kwota zasili cel charytatywny.